Vera en Fatima maken Het Goed!
8 oktober 2025 – Bij Het Goed werken mensen met hart voor elkaar. Sommigen, zoals Fatima en Vera, zijn er via Senzer. Dit is een organisatie die mensen helpt aan werk en inkomen in de regio Helmond–De Peel.
Tweede thuis
Als de eerste klanten ’s ochtends binnenkomen bij Het Goed in Geldrop, staat Vera al klaar tussen het speelgoed. Even later loopt Fatima de kantine binnen, terwijl de geur van versgemaakte soep door de winkel trekt. Voor beiden voelt Het Goed als een tweede thuis: een plek waar ze zichzelf kunnen zijn én iets voor anderen kunnen betekenen.
Fatima vindt haar kracht
Toen Fatima een aantal jaar geleden via een traject van Senzer binnenkwam, begon ze met administratief werk bij Het Goed. ‘Ik had geen idee wat ik kon. Maar hier ontdekte ik talenten waarvan ik niet wist dat ik ze had’, vertelt ze. Eén van die talenten bleek het begeleiden van collega’s. Inmiddels werkt Fatima als allround medewerker, is ze binnen Het Goed vertrouwenspersoon voor de medewerkers in de regio én heeft ze een vast contract. ‘Dat had ik nooit durven dromen. Ik heb mezelf hier leren kennen. Dat maakt ook dat ik wil blijven leren en wil bijdragen aan een fijne werkplek voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.’
Fatima is niet alleen een harde werkster, ze is ook iemand die verbindt. Regelmatig verrast ze collega’s met huisgemaakte gerechten uit haar Somalisch-Jemenitische cultuur. ‘Samen eten is bij ons heel belangrijk. Het is mijn manier om iets terug te doen en wat van mezelf te delen.’ Ook koopt ze kleding die ze spontaan uitdeelt aan collega’s die het zagen hangen in de winkel. ‘Dat soort kleine dingen doet zij gewoon uit zichzelf, zonder er iets voor terug te willen’, zegt filiaalleider Dian Kooyman.
Vera brengt plezier
Net als Fatima heeft ook Vera haar plek gevonden bij Het Goed. Al vijf jaar werkt Vera met veel plezier in de winkel, het liefst op de speelgoedafdeling. ‘Ik word blij van speelgoed. Soms kom ik iets tegen waar ik vroeger zelf mee speelde. Dat roept mooie herinneringen op.’ Maar Vera is meer dan alleen de speelgoedexpert.
Ze helpt bij de kassa, springt bij waar nodig en is vaak degene die denkt aan anderen. Zo gaat Vera ieder jaar rond Sinterklaas als Piet de deuren langs bij bewoners in haar flat die het minder breed hebben. ‘Dat doe ik omdat ik weet hoe het voelt om niets te hebben.’ Ook op het werk is ze degene die in actie komt als een collega afscheid neemt of ziek is. ‘Ze is een echte verbinder’, zegt Robin Peeters, werkleider vanuit Senzer.
Samen sterk
Het Goed is al jaren een belangrijke werkplek voor mensen die wat extra begeleiding nodig hebben. Robin: ‘Hier mag je beginnen op je eigen tempo. We vragen niet wat iemand niet kan, maar kijken juist naar wat wél lukt. Iedereen draagt hetzelfde paarse shirt, welke functie je ook hebt. Iedereen is hier gelijkwaardig. Dát is de kracht van Het Goed.’
Ook de samenwerking tussen Het Goed en Senzer verloopt soepel. Dian: ‘Robin is er vaak, en zijn collega Angelique werkt hier zelfs fulltime. Er is altijd iemand in de buurt voor ondersteuning. Zo kunnen we snel schakelen.’
Groeien met vertrouwen
Dian weet zelf als geen ander wat goede begeleiding betekent. Zestien jaar geleden begon ze hier via een traject van Senzer (destijds nog Atlant Groep).
‘Ik wilde hier eigenlijk niet eens werken,’ lacht ze. ‘Maar ik werd warm ontvangen, kreeg vertrouwen en kon doorgroeien. Nu ben ik filiaalleider. Als ik daarop terugkijk, maakt dat me zeker trots.’
Samen maken we Het Goed
Fatima, Vera, Robin, Angelique en Dian laten zien wat er mogelijk is als mensen kansen krijgen en elkaar versterken.
Met vertrouwen, begeleiding en een open hart maken zij, letterlijk en figuurlijk, Het Goed.